Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pritet të takohet të enjten në Antalia të Turqisë me ministrin e Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba.

Ndëkohë, sot mbahet raundi i tretë i bisedimeve mes negociatorëve ukrainas dhe rusë.