Një punëtor shqiptar i moshës 18-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë pasi ka rënë nga një lartësi prej rreth 10 metrash.

Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite në Via Senato, në qendër të Milanos, Itali.

I riu ishte duke punuar në një kantier ndërtimi brenda një pallati në rinovim, kur për arsye ende nën hetim ka rënë në një boshllëk.

Zjarrfikësja e Milanos ndërhyri në vendngjarje për sigurimin e të riut dhe nxjerrjen e tij në sipërfaqe, nëpërmjet një manovre komplekse dhe të detajuar.

Punëtori më pas u transportua me ambulancë për në spital. Ai është transportuar në spitalin e Niguardës me kod të kuq, gjendja e tij është e rëndë.

Në vendngjarje ndodhej edhe personeli i policisë lokale.