Rikthehet paniku nga tërmetet në Shqipëri.

Lëkundje sizmike janë ndjerë sot pasdite në vend.

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane, tërmeti me magnitudë 3.4 ballë, ishte me epiqendër 28 km në juglindje të Shkodrës.

Nuk raportohet për dëme materiale, teksa lëkundjet u ndjenë pothuajse në të gjithë qarkun dhe më tej.