Merr flake nje banese ne lagjen “DUNAVAT” ne Gjirokaster.

Forcat e PMNZSH, kane shkuar ne vendngjarje per te shuar flaket, te cilat kane depertuar ne ambjentet e katit te pare dhe te dyte te baneses se Edmond Xhikut.

Flaket ne fakt po avancojne edhe ne drejtim te banesave perreth, çka eshte krijuar nje situate komplekse dhe shume te veshtire per zjarrëfikesit.

Nuk dihen ende rrethanat e zjarrit te rene, nderkohe veç demeve materiale nuk ka lendime ne njerez.

Policia po punon per nxjerrjen e shkaqeve te zjarrit ne fjale.