Policia e Mallakastrës ka shpallur në kërkim një 56-vjeçar me iniciale A. V., pasi në fshatin Ngracie, në tokën në pronësi të tij të mbjellë me ullinj u gjetën të kultivuara disa bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Njoftimi i policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër u referuan materialet në Prokurori dhe u shpall në kërkim shtetasi A. V., 56 vjeç, banues në Lofkënd, Mallakastër, pasi në fshatin Ngracie, në tokën në pronësi të tij, të mbjellë me ullinj, u gjetën të kultivuara disa bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.