Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin I. M.

Materialet u referuan në Prokurori dhe nisi procedimi penal pasi ndaj tij ka bërë kallëzim një shtetase 29-vjeçare, për veprën penale “Ngacmimi seksual”.