Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban referuan materialet në Prokurori për shtetasin S. K., 49 vjeç, banues në Përmet, pasi duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar një shtetase 70 vjeçe dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. 70-vjeçarja ka marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.