Politika shqiptare, politikanët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, kanë shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit të republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kreu i ASH në Maqedoninë e Veriut, Zijadin Sela, ish-kryeministri Sali Berisha, si dhe deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shprehur ngushëllimet e tyre për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit.

Kujtojmë që kreu i shtetit u nda nga jeta sot në orën 07:00 të mëngjesit në një spital të Gjermani pasi ishte shtruar aty që prej fundit të prillit për shkak të problemeve që kishte me mushkëritë pasi kaloi koronavirusin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu