Deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster, Prof. Dr. Tritan Shehu, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani.

Shehu, permes nje statusi ne fb shprehet se është një humbje e madhe për familjen, politikën shqiptare si PD dhe për të gjithë shqiptarët.

Ja statusi i plote i Shehut:

Nje lajm shume i trishte na pikellon te gjitheve.

Bujar Nishani ndron jete mbas nje semundje te rende.

Nje humbje e madhe kjo per familjen, politiken shqiptare, PD, per te gjithe.

Ngushellimet me te sinqerta rrethit te tij familjar, miqve, shokeve, bashkepuntoreve.

Do ta kujtojme gjithemone me respekt dhe nderim te vecante.