Dita e mërkurë e 31 gushtit do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme.

Priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 22 / 30 °C, në vendet e ulëta 19 / 32 °C dhe në vendet malore 13 / 27 °C.