Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës do të sjellë reshje në të gjithë territorin, ku në zonat të izoluara pritet të kemi dhe reshje me intensitet mesatar.

Parashikohet që në ultësirën perëndimore të kemi reshje shiu. Ndërsa në zonat malore do të ketë rishfaqje të reshjeve në formë dëbore. Por në pjesën e dytë të ditës pritet të kemi përmirësim të motit, ku priten intervale të shkurtra me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Lindor – Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.