Neritan Novi, trajner i Akademise Rajonale te Futbollit “Lefter Millo”, flet per presionet qe i jane bere atij nga njerez me pushtet ne Gjirokaster.

Ne nje konference per shtyp urgjente te thirrur para pak minutave, zoti Novi shprehet se nuk pati votuar ne mbledhjen e Asmablese Rajonale te Futbollit, pasi Akademia e tij nuk ka pasur te drejte vote.

Kam patur presione nga njerez te ndryshem.

Vazhdoj te jem ne pune por nuk trembem.

I jam drejtuar Gjykates se Faktit dhe po pres fjalen e drejtesise-shprehet Novi.

Faktet per presione nga njerez te pushtetshem ne Gjirokaster, dot t’i bej publike ne ditet vijuese-ka paralajmeruar Novi, ish trajneri i Luftetarit.