Zjarr ne nje banese ne lagjen “18 Shtatori” ne Gjirokaster.

Flaket kane perfshire nje banese ne katin e pare te nje pallati prane kopshtit nr 3.

PMNZSH dhe policia kane shkuar ne vendin e ngjarjes.

Behet e ditur se shkak i zjarrit ka qene falsokontakte ne rrjetin e brendshem elektrik.

Flaket kane perfshire aspiratorin dhe soben e gatimit.

Fatmiresisht nuk raportohet per te lenduar, por vetem per deme materiale.