Horoskopi sot:

Dashi
Mendja po punon me intensitet të lartë dhe nuk e dini se çfarë duhet bërë për ta ndaluar atë. Sigurohuni që të shtoni pak më shumë dhembshuri në zinxhirin që mban gjithçka bashkë. Gjithashtu sigurohuni që të mos bëheni viktimë e mendimeve tuaja.

Demi
Shqyrto ditën tënde ndërsa shikoni diellin dhe vëreni re te cilat mbulojnë perspektivën tuaj. Sigurohuni që mendja juaj është në harmoni me zemrën. Mendoni për emocionet e ditës dhe modelet e mendimit dhe se si kane ndikuar ato në veprimet tuaja.

Binjakët
Bota juaj mund të duket mjaft e ngushtë dhe e ngurtë këtë mëngjes, por lajmi i mirë është se vështirësitë janë të prirura të largohen teksa dita përparon. Gjërat mund të ndryshojnë në një çast.

Gaforrja
Mëngjeset zakonisht nuk janë koha juaj më e mirë, Nuk jeni plotësisht zgjuar deri pasdite. Megjithatë mundohuni të mos lini pas dore ngjarjet e këtij mëngjesi të veçantë. Disa surpriza parashikohen per ju.

Luani
Përgatituni për një surprizë sot, Ndoshta do të vijë nga dikush, por mund të jeni edhe ju që mund t’ia bëni dikujt. Sido që të jetë, në mbrëmje do të ndjeni mjaft dashuri. Kjo është koha juaj për të vepruar.

Virgjëresha
Kjo është një nga ato ditë në të cilat keni dëshirë të ndaloni dhe të mendoni për ndjenjat dhe emocionet tuaja. Zemra juaj është e tejmbushur me dashuri ndaj një personi i cili nuk përgjigjet në të njëjtën mënyrë.

Peshorja
Mekanizmi juaj i brendshëm mund të mos funksionojë si duhet sot. Shkak mund të jetë nevoja për t’i dhënë kuptim mendimeve tuaja si dhe të qartësoni emocionet. Përgjigja që kërkoni ndoshta do vijë gjate orëve të natës.

Akrepi
Gjërat duket se po shkojnë mjaft mirë për ju në shumë aspekte, Mendimi juaj është i qartë, emocionet tuaja janë nën kontroll, dhe pjesët e mistereve janë në rregull. Kjo është koha juaj për të përfituar nga xhepat e fatit.

Shigjetari
Sot mund të jeni shumë nervoz kur të përballeni me disa të vërteta të hidhura. Adresoni këtë problem menjëherë, Nuk ka nevojë për ju që të përpiqeni të fshihni ndjenjat tuaja.

Bricjapi
Kini kujdes që të mos lodheni sot. Mund të keni nevojë për më shumë zell për të përmbushur qëllimet tuaja. Në të njëjtën kohë, jini të kujdesshëm në lidhje me sjelljen ndaj një personi në punë.

Ujori
Ndonjëherë emocionet tuaja i zënë vendin mendimeve racionale. Sot do të zbuloni se mendja dhe zemra juaj janë të lidhura me çështje të rëndësishme dhe se punojnë mirë së bashku. Qëllimi juaj është të gjeni bilancin më të mirë.

Peshqit
Sot mund të përballeni me disa shkëndija dashurie që vijnë nga e kaluara.
Ky shpërthim ndjenjash ka gjasa të godasë shpejt dhe papritur, prandaj mbani një sy hapur por mos shpresoni se mund të zgjasë shumë.