Horoskopi sot:

DASHI

Është një kohë kur jeni të shqetësuar për të kaluarën, por sigurohuni që të mos jeni të ngarkuar me faj dhe keqardhje për gjërat që nuk ndryshojnë. Është mirë të rishikohen veprimet ose mosveprimet e kaluara për të përmirësuar trajtimin në të ardhmen.

DEMI

Nga tani e deri më 18/3 do të keni një humor më të këndshëm, do të koordinoheni më lehtë me partnerët tuaj, do të gjeni kohë që miqtë dhe të dashurit tuaj të ndajnë momente të bukura me ta, si dhe do të komunikoni nevojat dhe dëshirat tuaja, një mënyrë e kuptueshme për ata që ju rrethojnë.

BINJAKËT

Sot është një ditë mjaft kërkuese për ju, pasi ajo që “duhet” të bëni dhe ajo që “doni” të bëni janë shumë larg njëra-tjetrës. Hëna në Gaforre ju fton të përqendroheni në përmbushjen e dëshirave tuaja, por kundërshtimi ndaj Plutonit ju kujton se të tjerët mund të jenë në kontroll dhe nuk mund të reagoni ashtu siç dëshironi tani. Më komode në mbrëmje ju jep mundësinë të relaksoheni pak me njerëzit e dashur.

GAFORRJA

Çështjet që lidhen me të ardhmen e punës tuaj, studimet, udhëtimet, çështjet ligjore do t’ju shqetësojnë më shumë dhe do të kërkoni të gjeni zgjidhje të kënaqshme! Mund të udhëtoni jashtë vendit ose të keni kontakte me miq ose të afërm që jetojnë larg. E vetmja gjë që kërkon vëmendje është të jeni të qëndrueshëm në takimet tuaja dhe të mos këmbëngulni në diskutime që përfshijnë opinione subjektive.

LUANI

Dita e parë e vizitës së Mërkurit te Peshqit, megjithatë, nuk është më idealja pasi Hëna në Gaforre formon një kundërshtim me Plutonin për pjesën më të madhe të ditës. Ju mund të jeni veçanërisht të disponuar ose nën presion në nivel profesional. Në mbrëmje, Hëna do të jetë në shenjën tuaj dhe do të shqetësoheni më shumë për çështjet tuaja personale.

VIRGJËRESHA

Sot është një ditë më konfuze për sa i përket marrëdhënieve. Hëna në Gaforre do të jetë përballë Plutonit dhe mund të ndjeni më shumë presion në marrëdhëniet tuaja. Ju gjithashtu mund të zbuloni se mjedisi juaj i punës nuk është aq mbështetës sa do të dëshironit. Mos e merrni për zemër dhe mos i ekspozoni mendimet tuaja.

PESHORJA

Është një periudhë e mirë deri më 18 mars, për të mbyllur punët në pritje, për të paguar faturat, për të shlyer borxhet, për të rregulluar kontabilitetin dhe gjithashtu për të forcuar komunikimin me partnerët apo klientët tuaj. Nëse po kërkoni të punësoni një bashkëpunëtor ose asistent, apo edhe të bëni blerje të teknologjisë ose pajisjeve të tjera për punën tuaj, përshpejtoni procesin. Gjithashtu intervali është pozitiv për të kontrolluar gjendjen e shëndetit tuaj.

AKREPI

Marrëdhënia me partnerin, fëmijët nëse i keni apo miqtë do jetë më e gjallë dhe një pjesë të madhe të kohës do t’i kushtoni atyre. Por sot është një ditë e çuditshme dhe të qartësosh qëllimet e tua mund të jetë e vetmja gjë që do të ndihmojë. Emocionalisht, sot mund të dëshironi më shumë të jeni vetëm ose me dikë që i besoni plotësisht.

SHIGJETARI

Sot mund të ndjeni më shumë presion për një çështje financiare apo edhe për një çështje shëndetësore por do të jetë e përkohshme. Në mbrëmje Hëna në Luan do t’ju gëzojë pak. Hyrja e Mërkurit në Peshqit shënon një periudhë disi më introspektive në mendimet tuaja. Ju mund të mos dëshironi të hapeni me njerëz jashtë rrethit tuaj familjar.

BRICJAPI

E vërteta është se nga tani e deri më 18 mars do të keni një përditshmëri të ngarkuar qoftë për shkak të punës apo detyrimeve të tjera. Është ende një kohë e mirë për të reklamuar punën ose talentin tuaj dhe për t’u angazhuar me bashkëpunëtorë dhe të afërm! Por sot, ndërsa Hëna do të formojë një opozitë me Plutonin, mund të gjendeni në një pozicion të vështirë për të menaxhuar një situatë apo marrëdhënie kërkuese.

UJORI

Edhe pse Merkurit te Peshqit nuk i pëlqen prakticiteti dhe do ju duket si një mal për të organizuar financat tuaja, do të shihni sa më të qetë do të ndiheni kur të keni kontroll të plotë mbi to. Sot kujdes shpenzimet tuaja dhe mos u tregoni impulsivë.

PESHQIT

Nëse jeni të përfshirë në media, fjalë të shkruara apo të folura, internet, arsim, turizëm, tregti, transport do të keni një periudhë veçanërisht të frytshme për të promovuar idetë dhe punën tuaj! Por sot është një ditë mjaft kërkuese për ju pasi emocionet tuaja mund të ndryshojnë nga minuta në minutë dhe në përgjithësi vuani nga humori me Hënën në Gaforre në kundërshtim me Plutonin.