Horoskopi sot.

Dashi

Ju kërkohet të hyni në veprim sot, ndaj mos i rezistoni. Jini të vetëdijshëm për faktin se gjërat mund të mos jenë ashtu siç duken. Mund të ketë një fasadë të çuditshme mbi situatën për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm përpara se të veproni. Koka juaj mund të duket pak e turbullt. Bota juaj e fantazisë është veçanërisht aktive sot.

Demi

Mund të jetë e vështirë të arrish në rrënjën e një çështjeje sot. Në vend që të stresoheni për këtë, bëni një sy gjumë të gjatë këtë pasdite. Ujitni bimët tuaja dhe lexoni një libër. Ik në një lloj vendi fantazie që ju largon nga jeta juaj e përditshme. Ballafaqimi me njerëzit sipas kushteve të tyre mund të jetë jashtëzakonisht i vështirë.

Binjaket

Shijojeni një ditë plot gjallëri në të cilën do të kënaqeni me gjithçka që dëshiron zemra juaj. Imagjinata juaj mund t’ju çojë në një fushë krejtësisht të re në të cilën ju luani rolin kryesor. Jetoni këto fantazi. Mos harroni se nëse mund ta ëndërroni, mund ta bëni, kështu që mendoni shumë. Zjarri brenda jush digjet fort.

Gaforrja

Ju mund të jeni veçanërisht të shqetësuar për të tjerët sot. Mendimet tuaja janë me më pak fat. Ndoshta duhet të konsideroni të bashkoheni me një organizatë komunitare për të ndihmuar komunitetin tuaj të afërt. Mirëqenia juaj shpirtërore është gjithashtu e rëndësishme për ju sot dhe duhet të bëni diçka për ta nderuar këtë pjesë tuajën.

Luani

Sot është një ditë aktive për ju në të cilën do të bënit mirë të punoni me grupe të tjerësh. Imagjinata juaj është veçanërisht aktive dhe mund ta gjeni veten duke luajtur skena nga ëndrrat tuaja. Njerëzit në jetën tuaj po luajnë një rol më të rëndësishëm sesa në kohët e kaluara. Njihni dhe vlerësoni këta njerëz kyç. Punoni me ta për të hequr shtresën e mjegullës që duket se po turbullon ajrin sot.

Virgjeresha

Mos merrni asgjë shumë seriozisht dhe mos merrni ndonjë vendim të rëndësishëm. Ju mund të keni ndjenjën se diçka ose dikush po punon prapa skenave pa dijeninë tuaj. Besojini instinkteve tuaja. Shihni se çfarë mund të bëni për të kapërcyer hendekun midis realitetit dhe asaj që ndjeni nga bota shpirtërore.

Peshorja

Kjo mund të jetë fare mirë një nga ato ditët kur harroni të vishni këpucët përpara se të dilni nga dera. Sigurohuni që koka juaj të jetë e fiksuar fort përpara se të ngriheni nga shtrati këtë mëngjes; përndryshe mund ta gjeni duke notuar lart në re. Ëndrrat e ditës do të depërtojnë në vetëdijen tuaj, pavarësisht se sa shumë përpiqeni ta mbani mendjen të fokusuar në çështjen në fjalë.

Akrepi

Informacioni që ju vjen sot mund të jetë i turbullt dhe zhgënjyes Kontrolloni orarin e autobusit dy herë përpara se të hipni në bord. Përndryshe, mund ta gjeni veten të humbur në pjesën e gabuar të qytetit. Kini durim dhe përpiquni të mos mërziteni shumë nëse nuk po merrni përgjigjet që dëshironi. E vërteta do të dalë shumë shpejt.

Shigjetari

Bota juaj e fantazisë do të jetë veçanërisht aktive sot, dhe ju duhet të ndiheni të lirë të niseni në tokën e ëndrrave. Lëreni imagjinatën tuaj të shfaqet sot dhe do të befasoheni me kënaqësi nga shpërblimet që do të sjellë kjo në jetën tuaj të përditshme. Mund të jetë e vështirë të marrësh një vendim për ndonjë gjë praktike, ndaj as mos u përpiq.

Bricjapi

Gjërat mund të mos ndihen sikur po përshtaten sot, ndaj mos u përpiqni ta shtyni këtë çështje. Ju mund të ndjeni një dëshirë të fortë për të ikur në vendin e fantazisë dhe për të mos u kthyer më. Rezistojini tundimit për t’u kënaqur me substanca rekreative që mund t’ju bëjnë të ndiheni më të ngatërruar se më parë.

Ujori

Vitaliteti juaj fizik është tepër i fortë sot, edhe pse mendimet tuaja mund të jenë pak të turbullta. Dikush mund të kundërshtojë fort një veprim tuajin, por kuptoni se motivimi i tyre mund të jetë pak i anuar. Mblidhni vetëbesimin për të mbrojtur veten në këtë kohë. Çfarëdo që të ndodhë, do t’ju kërkohet të merrni masa në një mënyrë ose në një tjetër.

Peshqit

Mund të ketë pak konfuzion në botën tuaj sot. Përpjekja për të kuptuar atë që po ndodh mund të mos jetë detyra më e lehtë. Mendimi racional dhe proceset analitike mund të mos jenë mënyra më e mirë për të gjetur zgjidhjen. Mund të jetë më mirë që thjesht ta lini çështjen të ulet për momentin dhe ta trajtoni më vonë kur faktet të jenë më të qarta.