Ministria e Shendetesise, permes buletinit ditor ka bere me dije, se gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar me covid-19:

47 në Tiranë, 10 në Lushnje, 9 në Berat, 6 në Sarandë, 5 në Fier, 4 në Durrës, 3 në Mirditë, Delvinë, Gjirokastër, Elbasan, Prrenjas, 2 në Vau i Dejës, Shijak, Kurbin, Divjakë, Selenicë, 1 në Shkodër, Malësi e Madhe, Pukë, Kukës, Tropojë, Lezhë, Kamëz, Vorë, Kavajë, Mallakastër, Vlorë, Dropull, Përmet, Pogradec, Dimal, Kuçovë, Peqin.

Gjithaahtu ne 24 oret e fundit kane humbur jeten nga coronavirusi dy qytetare:

një qytetar nga Tirana 75-vjeç dhe një qytetar nga Kavaja 88-vjeç.