Horoskopi sot:

Dashi

Po hyni në një periudhë në të cilën duhet të përqendroheni më pak në karrierën tuaj dhe më shumë te familja. Puna juaj po ndikon në jetën tuaj personale. Mos lejoni që puna juaj t’ju kontrollojë deri në atë pikë sa të humbni kontaktin me të dashurit tuaj.

Demi

Një lëvizje në karrierë është afër. Idetë do t’ju vijnë tani dhe gjatë ditëve të ardhshme që do t’ju frymëzojnë të mësoni një zanat ose profesion të ri. Shkoni me këto instinkte dhe mos kini frikë. Frika nga dështimi është armiku juaj më i keq në këtë kohë.

Binjaket

Sot ju paraqitet një mundësi e madhe financiare. Mos kini frikë të vendosni paratë tuaja në një investim nëse mendoni se është i denjë. Do të merrni këshilla të mira nga njerëz që njohin zanatin e tyre. Besoni të tjerëve dhe do të përfitoni.

Gaforrja

Prezantimi është gjithçka – veçanërisht sot. Personi me idenë më të mirë nuk është domosdoshmërisht fituesi. Personi që e paraqet idenë e tij/saj në mënyrë më elokuente dhe të qartë do të jetë me siguri. Jini krijues në qasjen tuaj me të tjerët.

Luani

Një situatë e vështirë lehtësohet falë ndihmës së dikujt që vjen me një zgjidhje krijuese për vetë problemin me të cilin po luftoni. Kjo ide mund të duket e largët në fillim, por pas shqyrtimit më të afërt, do të shihni potencialin në të.

Virgjeresha

Struktura ose formati që është aktualisht në fuqi nuk ju ndihmon domosdoshmërisht të arrini qëllimet tuaja. Tani është koha për të provuar një qasje të re. Punoni me sistemin në vend të kundër tij ose hiqni plotësisht këtë strukturë dhe filloni tuajën.

Peshorja

Vetëbesimi juaj i përgjithshëm do t’ju fitojë pikë të mëdha sot. Stili juaj origjinal mund të jetë paksa i tepërt për t’u trajtuar në fillim nga njerëzit, por besimi juaj në veten tuaj dhe idetë tuaja do t’i bëjë ata të kuptojnë se ju dhe idetë tuaja jane me vlerë.

Akrepi

Një kompani e re ose një profesion i ri do t’ju tërheqë vëmendjen. Ndoshta kjo është një kompani në të cilën dëshironi të investoni, ose një profesion në të cilin dëshironi të përfshiheni. Sido që të jetë, mos kini frikë të hidheni në bord. Kjo është ajo që ju keni pritur.

Shigjetari

Njerëzit do t’i marrin gjërat shumë më seriozisht, ndaj kini kujdes me kë po bëni shaka. Sensi juaj i humorit ka të ngjarë të keqinterpretohet në një mënyrë negative. Qëndroni në të drejtën dhe përpiquni t’i bëni gjërat sipas rregullave.

Bricjapi

Tani është një kohë e mirë për ju që të nisni një karrierë në çdo gjë që përfshin këshillim, psikologji ose çdo lloj terapie. Konsideroni të bëheni një trajnerë ose një konsulent martese. Ky profesion i ri duhet të jetë për të ndihmuar të tjerët në një farë mënyre.

Ujori

E keni menduar ndonjëherë një karrierë si aktor apo aktore? Ndoshta dëshira juaj e fshehtë është të bëheni regjisor, apo kritik filmi. Çdo punë që përfshin filmat do të jetë veçanërisht tërheqëse për ju tani. Është një kohë e mirë për të bërë një lëvizje në këtë fushë.

Peshqit

Eshtë një kohë e shumë ndryshimeve për ju. Do të ketë ristrukturim në jetën tuaj dhe veçanërisht në karrierën tuaj. Mos kini frikë të lejoni që puna juaj aktuale të shkërmoqet në mënyrë që të mund të filloni nga e para me diçka të re – diçka që ju pëlqen.