Facebook vjen me opsionin e ri Reels. Lajmin e ka njoftuar vetë CEO i Facebook, Mark Zuckerberg.

Reels është tashmë formati ynë i përmbajtjes me rritjen më të shpejtë deri tani, dhe sot ne po e bëjmë atë të disponueshëm për të gjithë në Facebook në mbarë botën.

Ne dëshirojmë që Reels të jetë vendi më i mirë për krijuesit që të lidhen me komunitetin e tyre dhe të bëjnë jetesën, ndaj po lançojmë gjithashtu mjete të reja për fitimin e parave.

Facebook ka njoftuar se do të kalojë në teknologji të avancuar dhe platfor dhe platforma do mbajë emrin Meta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu