Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin M. S., 38 vjeç, banues në Memaliaj, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë, për të ndaluar automjetin që e drejtonte pa leje drejtimi.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.