Sipas Ministrise se Shendetesise, gjate 24 oeve te fundit ne vendin tone jane regjistruar me covid-19:

78 në Tiranë, 24 në Vlorë, 22 në Librazhd, 13 në Lushnje, 12 në Berat, 11 në Durrës, 10 në Kavajë, nga 8 qytetarë në Divjakë, Sarandë, 7 në Gramsh, 6 në Devoll, 5 në Shkodër, 4 në Lezhë, nga 3 qytetarë në Mallakastër, Delvinë, Tepelenë, nga 2 qytetarë në Malësi e Madhe, Fushë Arrëz, Gjirokastër, Përmet, Pogradec, nga 1 qytetar në Pukë, Kukës, Has, Mirditë, Kolonjë, Prrenjas.

Gjithashtu ne 24 oret e fundit kane humbur jeten nga coronavirusi:

1 qytetar nga Tirana 66 vjeç dhe 1 qytetar nga Durrësi 81 vjeç.