Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës.

Kreu i qeverisë poston video nga punimet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti, teksa u uron qytetarëve një javë të mbarë.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje nga Kalaja magjepsëse e Gjirokastrës, ku punohet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti me peshë të veçantë në thesarin e trashëgimisë sonë historike e kulturore, ju uroj një javë të mbarë🙏” shkruan Rama.