Janë publikuar pamjet nga vendosja e tritolit në oborrin e banesës së gjyqtarit Tonin Sterkaj në Shkodër.

Në video shihet moment kur autori vendos lëndën plasëse në portën e hekurit dhe më pas largohet.

Lidhur me ngjarjen policia ka shoqëruar në komsiariat 3 persona, të cilët janë marrë në pyetje dhe më pas janë lënë të lirë.

Ndërkohë, identifikimi i autorit është i vështirë, pasi ai mbante kapuç në kokë dhe nuk i dukej fytyra.

Si pasojë e shpërthimit pati vetëm dëme material, teksa për ngjarjen reagoi edhe KLGJ, duke kërkuar vendosjen e autorit para drejtësisë.

Dyshohet se ngjarja lidhet me detyrën e gjyqtarit dhe çështjet që ai ka gjykuar.