Nje i moshuar i jeo fund jetes duke u varur ne litar.

Ngjarja ka ndodhur ne oret e mbasdites se sotme ku Karafil Gërbi 82 vjeç, dha shpirt ne lakun e litarit qe e kish pergatitur enkas. Gjithcka ka ndodhur ne banesen e tij ne fshatin Fushëbardhë-Gjirokastër. I moshuari eshte gjetur i pajete nga të afërmit e tij te cilet kane lajmeruar policine.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

I moshuari prej kohesh jetonte në vetmi te plotë.