Nuk i’u binden policise ne nje konflikt pronesie, procedohen nga uniformat blu te Tepelenes dy shtetas.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, në ngarkim të shtetasve Z. I., L. I., dhe A. I., banues në Tiranë, pasi këta shtetas nuk iu bindën urdhrit të efektivëve, në lidhje me një konflikt pronësie që kanë me shtetas të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.