Ka shkuar në dy numri i viktimave nga shpërthimi i ndodhur në magazinën në Lushnjë.

Mësohet se pasi ndërroi jetë vinçieri Landi Verçani, ka humbur jetën dhe djali i tij.

I riu nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të rënda, edhe pse u transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku u fut në intubim për shkak të djegieve të rënda në fytyrë dhe në rrugët e frymëmarrjes.