Deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster, Tritan Shehu, permes nje postimi ne fb, ka falenderuar te gjithe demokratet e qarkut per pjesmarrjen dhe votimin ne ‘Primare’.

Gjithashtu Shehu ka uruar te gjithe fituesit ne te gjithe bashkite e qarkut.

Ja postimi i plote i Shehut:

Te dashur miq!
Desheroj te falenderoj deget e PD te Qarkut te Gjirokastres per organizimin e perfundimin e Primareve ne ate qark.
Falenderoj gjithashtu te gjithe pjesemaresit ne keto Primare, qe me voten e tyre percaktuan kandidatet e PD per kryetar te atyre Bashkive.
Falenderoj tashme kandidatet e percaktuar per zgjedhjet e 14 Majit duke u uruar vetem fitore.
Falenderoj dhe te gjithe kandidatet e tjere, duke i vleresuar thellesisht e qene i bindur ne kontributin e tyre te cmuar ne periudhen qe vjen.
Kandidatet e zgjedhur jane:
Gjirokaster: Dorian Lani
Libohove: Adil Xhelili
Permet: Edmond Komino
Tepelene: Baftjar Imeri
Memaliaj Albert Malaj
Kelcyre: Arjan Kasaj
Urimet me te mira!
Fitore!