Vihet ne pranga pasi drejtonte i dehur automjetin. Ngjarja ka ndodhur nje dite me pare ne dalje te qytetit te Kelcyres kur A.Th. 58 vjec nga Permeti ishte duke qarkulluar me automjet.

Levizjet e tij kane qene te dyshimta aq sa kane vene ne levizje specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban te cilet reaguan.menjehere duke e arrestuar ate në flagrancë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Gjirokastër dhe Prokurorisë Përmet, për veprime të mëtejshme.