Kanë përfunduar bisedimet Rusi-Ukrainë, me ndërmjetësimin e Bjellorusisë.

Mediat ruse shkruajnë se delegacioni ukrainas ka kërkuar nga Rusia tërheqjen e trupave të saj.

Nuk dihet nëse palët kanë arritur një marrëveshje dhe çfarë hapi do të merret në orët në vazhdim.

Kujtojmë që lufta në Ukrainë ka nisur mëngjesin e 24 shkurtit.