Një zjarr ka rënë sot në një lokal në Vlorë.

Ngjarja ndodhi në fshatin Zvërnec në Vlorë.

Rreth orës 09:50, në fshatin Zvërnec, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht, një lokal në pronësi të shtetasit L. R.

Si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një shkëndije elektrike.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.”, sqaron policia.