Moti do të jetë me vranësira mestare në zonën veri-perëndimore, më tepër kthjellime në zonat lindore dhe Jug.

Temperaturat minimale do të jenë me rritje e mëngjes 1- 8 grade , temperaturat maksimale do të luhaten 12 – 14°C në veri , 16 -20°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë e lehtë Jug- Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim te forcës 1-2 ballë ne det të hapur.