Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi në zonën veriperëndimore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 17-22 gradë, vlerat maksimale do te jene me rënie 28-32°C në veri deri në 29-33°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 -4 balle ne det të hapur.