Moti për këtë të premte në vendin tonë do të jetë me diell në zonën perëndimore dhe vranësira të pakta në zonat përreth maleve.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 13-19 gradë, ndërsa në mesditës do të zbresin duke luhatur 29°C deri në 32-34°C.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim në shpejtësinë 8-10 m/sek, duke shkaktuar dallgë deri në 4 ballë.