E hëna e 22 gushtit do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të ngrohta.

Sot do të priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarqet Shkodër dhe Kukës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 24 / 28 °C, në vendet e ulëta 23 / 28 °C dhe në vendet malore 19 / 27 °C.