Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të ketë një mot me kthjellime në bregdet dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-22 gjatë ditës  28 °C në veri deri në 31-34°C në zonat e ulëta.

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 10-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4  ballë në det të hapur.