Moti do të jetë me  kthjellime dhe vranësira të pakta në relievët malorë. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,8 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rrtije.

Temperaturat minimale dhe maksimale: Zona malore 2/17; °C Zona e ulët ; 4/21°C dhe Zona bregdetare 8/19°C.