Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti të jetë i kthjellët me vranësira të lehta e kalimtare.

Ndërkohë në zonat verilindore dhe juglindore, në vijm të ditës pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe të izoluara shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten thuajse kostante në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 32°C.

Era do të mbetet sërish deri e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgë deri në 2 ballë.