Aksident automobilistik ne afersi te Memaliajt.

Ne oret e para te dites, ne aksin rrugor Memaliaj – Krahes ne vendin e quajtur Mogila mjeti tip opel me targa AA876OJ me drejtues shtetasin Gerald Mehmetaj, ka dale nga jashte rruge.

Fillimisht drejtuesi ka qene ne gjendje te mire shendetesore, por me pas ka pasur shqetsime shendetesore dhe eshte derguar ne spital per ndihme mjeksore.

Nuk ka pasur perdorur pije alkolike.

Po kryen veprimet per ne prokurori.