Ushtroi dhunë ndaj babait të tij, vihet në pranga 32-vjeçari.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin:

-A. X., 32 vjeç, banues në Gjirokastër, për veprën penale “Dhuna në familje”.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se 32-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babai të tij, shtetasit V. X., 58 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.