Lëkundje tërmeti janë regjistruar në zonën e Elbasanit.

IGJEUM raporton se lëkundja ka ndodhur në orën 18:43 të kësaj pasditje.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 rihter me epiqendër në Shalës të Elbasanit dhe thellësi 5 km.

Bëhet e ditur se lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Durrës e Fier.