Nje konflikt mes dy personave ka perfunduar me plagosjen me thike te 29- vjecarit Loren Dida.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne afersi te Shkolles se Mesme Pedagogjike ne Gjirokaster.

Sipas infornacioneve te para behet e ditur se i riu eshte sulmuar nga dy persona, por qe kjo eshte hipotetike pasi i lenduari eshte derguar me urgjence ne spital ne gjendje shume kritike per jeten dhe nuk ka mundur te deshmoje per ngjarjen e ndodhur.

I riu ka marre plage te renda ne kembe dhe shpatull.

Policia ndodhet momentalisht ne vendngjarje dhe po zgvillon hetimet.