Nje shtetas eshte plagosur me thike gjate nje perleshjeje para pak minutash ne qytetin e Sarandes.

Autori eshte larguar menjehere dhe eshte shpallur ne kerkim nga autoritetet policore.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.05.022, në lagjen nr.1, Sarandë gjatë një konflikti për motive të dobta shtetasi D. G., ka goditur me mjet prerës shtetasin D. R., i cili ka marrë mjekim në spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Po punohet për kapjen e shtetasit D. G.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të ngjarjes.