Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Sarandë, ku dy persona kanë rëndë nga lartësia e kanë përfunduar në spital.

Bëhet fjalë për një 28-vjeçar dhe një 40-vjeçar. I riu me iniciale J.Gj. ka rënë nga një pemë, ndërsa 40-vjeçari me iniciale A.G. ka rënë nga tarraca e një objekti të cilin ishte duke pastruar.