Nje 30 vjeçar nga Tepelena vihet ne pranga ne Kelcyre pasi dtejtonte mjetin i dehur.

Ngjarja ka ndodhur mbreme kur 30 vjecari L.S. nga Tepelena nen efektet e alkoolit drejtonte automjetin duke u perplasur me nje objekt anes rruges.

Kane qene specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban te cilet e prangosen 30 vjecarin teksa duke drejtuar automjetin tip “Audi”, ka dale nga rruga dhe goditur një godinë private në Këlcyrë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Përmet për veprime të mëtejshme.