Aksidentohen dy te mitur ne qender te Tepelenes.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Bilbilenjtë”, në lagjen “Mustafa Matohiti” ne qytetin e Tepelenës ku A. B., banues në Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip “Toyota”, ka përplasur dy fëmijë, të cilët u transportuan në spital, për të marrë ndihmën mjekësore.

Behet e ditur se dy te miturit ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Tepelenë për të kryer procedurat e mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.