Një automjet ka marrë flakë, ndërsa ke qenë duke ecur në afërsi të tunelit të Skërficës. Sipas policisë dyshohet se shkak është bërë një defekt teknik. Raportohet se ka vetëm dëme materiale.

Sot, rreth orës 10:00, në aksin rrugor Delvinë-Kardhiq, në afërsi të tunelit të Skërficës, një automjet me drejtues shtetasin S. Sh., ka marr flakë, në ecje, dyshohet aksidentalisht si pasojë e një difekti teknik, ku ka vetëm deme materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.”, thuhet në njoftimin e policisë.