Antitrafiku ne Gjirokaster ka vene ne pranga nje gardist teksa transportonte klandestine te ardhur nga Greqia permes kufirit te gjelber. Ngjarja ka ndodhur para 2 oresh kur Antitrafiku ne Gjjrokaster dhe AMP vuren ne pranga ish punonjesin e SHÇBA momentalisht punonjes i Gardes se Republikes me iniciale I.Q. 41 vjec. Nesohet se gardisti kishte mbushur nje furgon plot me klandestine me destinacion drejt Tiranës.

Menjehere gardisti u prangos per trafik klandestinesh me qellim fitimi.