Pala greke ne Kakavije kane kthyer mbrapsht dhjetera shtetas shqiptare.

Prej oreve te para te mengjesit ne Piken Kufitare te Kakavijes, kane rene ne sy kthime te udhetareve nga pala greke, pasi kane rezultuar pozitiv me Covid-19.

Informacionet e fundit nga Kakavija, bejne te ditur se greket kane kthyer mbrapsht 15 persona, ku disa prej tyre kane qene te pajisur me PCR-TEST dhe Rapid-Test te negativizuar te kryer prane laboratoreve qe ndodhen ne afersi te Pikes Kufitare, si dhe me dy dozat e vaksines anti Covid.