Merr zjarr nje banese ne lagjen “11 Janari” ne qytetin e Gjirokastres.

Zjarri ka rene ne katin e dyte te nje pallati ne kete lagje dhe pikerisht ne banesen e Petraq Ristit.

Nuk dihen rrethanat ne te cilat ra zjarri, por PMNZSH Gjirokaster dhe policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbuluar shkaqet.

Deri me tani zjarri ka shkaktuar deme te konsiderueshme materiale, nderkohe qe bujtesit kane shpetuar.

Zjarrefikesit po punojne ende per eleminimin e flakeve.