Nje ngjarje e rende sapo ka ndodhur ne fshatin Shtëpëz te Gjirokastres.

Nje kamion eshte rrezuar ne nje zone te pyllezuar, ku sipas burimeve paraprake eshte plagosur rende nje shtetas.

Nderkohe mesohet se zjarrfikësit dhe policia jane nisur me urgjence drejt vendit të ngjarjes.